Biliśmy rekord

1 czerwca uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania Jak nie czytam, jak czytam. W tym samym czasie uczniowie z całej Polski zebrali się w swoich szkołach lub poza nimi, aby wspólnie czytać ulubione książki.
Akcja, w której braliśmy udział, jest całkowicie niekomercyjna. To zabawa w słusznej sprawie. Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, natomiast organizatorami przedsięwzięć w poszczególnych miastach – biblioteki szkolne i publiczne. Według badań 63% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Badania obejmują jednak osoby powyżej 15 roku życia. Młodzież czyta znacznie więcej, organizatorzy stwierdzili więc, że może nauczyć czegoś dorosłych, manifestując to, co dla nich naturalne – czytanie.
Uczestnicy akcji zorganizowanej w naszym mieście spotkali się w Parku Miejskim. Punktualnie o godz. 10.00 rozpoczęło się wspólne czytanie. W akcji wzięli udział nie tylko uczniowie bielawskich szkół, pojawili się także dorośli mieszkańcy miasta. Każdy z uczestników wziął do ręki przyniesioną książkę i w skupieniu (o ile to jest możliwe, gdy w jednym miejscu znajduje się ponad 1000 osób w wieku od 8 do 18 lat) czytał ją przez kilka minut. Wydarzenie fotografowano i filmowano z podnośnika, który użyczyli miastu strażacy.

Zdjęcia w zakładce Galeria.