Spotkanie z poezją…

We wtorek, 30 maja gościem naszej szkoły była Věra Kopecká – czeska pisarka, tłumaczka, fotografka, artystka. Pani Věra jest organizatorką ,, Dni Poezji ” w Broumovie, wieloletnim przyjacielem Bielawy. Pisarka zaprezentowała dzieciom swoją twórczość, w tym wiersze adresowane do młodego odbiorcy, a także te, w których tematem przewodnim stała się miejscowość, w której mieszkamy – Bielawa. Mówiła o swoich zainteresowaniach, samym akcie tworzenia poezji, o swoim życiu. Dzieci przedstawiły także swoją twórczość literacką, którą pisarka bardzo ciepło przyjęła. O ogromnym zainteresowaniu poezją i twórczością literacką świadczyły liczne pytania naszych uczniów adresowanych do pani Věry. Poetka podarowała naszej szkole tomik, który cieszy się żywym zainteresowaniem naszych uczniów. Wizyta pisarki byłą prawdziwym przeżyciem artystycznym dla małych odbiorców poezji. Dziękujemy pani Ewie Glurze – Prezes ,,Towarzystwa Miłośników Bielawy” za umożliwienie spotkania z tak ciepłym, przyjaznym i mądrym człowiekiem, jakim jest pani Věra Kopecká.

Zdjęcia w zakładce Galeria.