I Powiatowa Szkolna Gala Wolontariatu 2016

Przedstawiciel Małego Samorządziku Uczniowskiego wraz z opiekunem Aliną Gładysz wzięli udział w konkursie na najlepiej zaplanowaną inicjatywę. Do konkursu zgłoszono zespół 10 osobowy, który opracował koncepcję inicjatywy lokalnej wraz z harmonogramem i budżetem.
Dnia 9.12.2016 r. uczniowie brali udział w II Powiatowej Gali Wolontariatu w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, dyrektorzy, opiekunowie wolontariatu i sami wolontariusze, przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych i instytucji pomocowych, którzy współpracują z wolontariuszami, a także przedstawiciele Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego.


W trakcie spotkania odbyły się prelekcje p. Jarosława Rudnickiego (stowarzyszenie HELP DDZ), pna Michała Bogacza i Mateusza Kubisza (AISEC) oraz Natalii Baran (Dzierżoniowskie Centrum Wolontariatu). Galę uświetniły występy wokalne. Punktem kulminacyjnym Galii było wręczenie nagród.
Niezmiernie miło nam poinformować, że nasi mali wolontariusze zdobyli WYRÓŻNIENIE za koncepcję swojej inicjatywy.
Serdecznie GRATULUJEMY !!!!!

Alina Gładysz

image1-1