Wycieczka do Hydropolis

Hydropolis – kompendium wiedzy o wodzie

W naszej szkole ruszyły już przygotowania do majowego Festiwalu Nauki. Z tej okazji klasy czwarte, dzisiaj, 25 kwietnia, ruszyły na wycieczkę do Wrocławia. Najpierw oglądaliśmy wzruszający film, pt. ,,Księga dżungli”, a potem było już bardzo naukowo… Dotykaliśmy, przesuwaliśmy, czuliśmy, badaliśmy, bo zwiedziliśmy interaktywną wystawę poświęconą wodzie. Kto nie wie: Jak powstała na ziemi woda? Ile procent wody jest w ludzkim ciele? Jak powstaje mgła czy śnieg? Z czego składa się biała smuga, którą zostawiają samoloty na niebie? Które planety z układu słonecznego posiadają wodę?, powinien odwiedzić Hydropolis. Czwartoklasiści ze SP nr 4 na takie i inne pytania odpowiedzi już znają.

M.G.

DSC_0049

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.