LEKCJA W MINIZOO

20160407_082944

7 kwietnia kolejna klasa z naszej szkoły odwiedziła sklep Majster w Dzierżoniowie. Nie była to, jakby ktoś mógł pomyśleć, wizyta handlowa. Uczniowie pojechali na zajęcia prowadzone przez pracownika sklepu. Majster ma dział zoologiczny, w którym, poza bogatym asortymentem przeznaczonym dla miłośników zwierząt wszelkiej maści, znajduje się minizoo. Po tym właśnie minizoo oprowadzał pracownik sklepu. Uczniowie mogli przyjrzeć się z bliska różnym gatunkom ptaków, ssaków, gadów i ryb. Wysłuchali wielu ciekawych informacji na temat ich życia czy pielęgnacji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się egzotyczne jaszczurki, kameleony i węże, tym bardziej, że chętni mogli je dotknąć. Jednak dziewczyny zdecydowanie wolały głaskać i przytulać małe, puszyste króliczki. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Poza zwierzętami dużą frajdę sprawiła niektórym zabawa „kinetycznym piaskiem”, który daje się łatwo formować.
Dziękujemy firmie Majster, która była organizatorem i sponsorem wycieczki.

Więcej zdjęć znajduje się w zakładce Galeria.