Dzieje papieru i papiernictwa

Dnia 22 stycznia klasa 4a uczestniczyła w lekcji muzealnej zorganizowanej przez bielawski Art Inkubator poświęconej tematyce ,,Dziejów papieru i papiernictwa”. Mogliśmy nie tylko poznać historię piśmiennictwa, ale także obejrzeć bogatą kolekcję zbiorów muzealnych przywiezionych z Duszników Zdroju. Po wygłoszonej prelekcji każdy uczeń mógł zanurzyć ręce w drewnianej kadzi wypełnionej celulozą i czerpać papier w drewniane ramki . Następnie suszyliśmy papier. Zabawy było co niemiara, o czym świadczyły uśmiechy na buziach uczniów. Z tej cennej lekcji wynieśliśmy nie tylko pamiątkę – własnoręcznie wykonany papier, ale i cenną wiedzę historyczną.

Marta Grzesik

Więcej zdjęć w zakładce Galeria

Karnawał w rytmie Ameryki Południowej

W Szkole Podstawowej nr 4 od samego rana wrze od emocji. Już kwadrans przed ósmą zespół Los Companieros stroi instrumenty. I rozpoczyna się piątkowy poranek od koncertu muzycznego. Słyszymy dźwięki muzyki andyjskich Indian, rozpoczynamy muzyczną podróż po Peru, Boliwii , Ekwadorze, przypominamy sobie gorące słońce Hiszpanii i rytmy salsy. Poznajemy też nowe instrumenty- fletnię antarę, mandolinę, andyjski flet zwany Quena, serce nam bije dźwiękiem bębna Bambo, słyszymy gitarę klasyczną i Charango. Za oknem – 10 stopni, a w naszych sercach biją gorące rytmy lambady. Poznajemy tańce i kulturę Ameryki Południowej. Karnawał trwa…