Orkiestra znowu zagrała.

pobraneW dniu 08. 01. 2016 r. odbyła się szkolna akcja WOŚP. Całą społeczność szkoły zaangażowała się w zbiórkę i licytację fantów. Efektem była rekordowa zbiórka funduszy na rzecz WOŚP.
Uczniowie klas 4 – 6 wzięli udział w konkursie tematycznym. Musieli wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Gratulujemy klasie 5c, 6a, 6b. Okolicznościowe puchary będą wręczone podczas apelu podsumowującego pierwszy semestr.

„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.”

Na przełomie listopada i grudnia, w naszej szkole odbyła się wielka zbiórka monet, pt. ,,Góra Grosza”. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji, jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Nasi uczniowie nie zawodzą, każdy przyniósł tyle, ile mógł – w myśl zasady: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.”
Dnia 13.01.2016 r. przedstawiciele Małego Samorządziku wraz z opiekunami wybrali się na pocztę i oddali wszystkie zebrane pieniądze.

Podsumowanie zbiórki
Mały Samorządzik Uczniowski – 322,55 zł, opiekunowie – Alina Gładysz, Elwira Cywka.

image1 (1)