„Bezpiecznie ze Strażą Miejską” w Małej Czwórce

W dniu 17.10.24 r. w ramach programu „Bezpiecznie ze Strażą Miejską” uczniowie z klasy 3c odbyli spotkanie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Bielawie . Na początku spotkania przypomnieliśmy zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły i do domu, a także bezpiecznego poruszania się na rowerach. Następnie obejrzeliśmy krótki filmik edukacyjny na temat udzielania pierwszej pomocy. A później uczyliśmy się układać poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej i udzielania pierwszej pomocy na fantomie, co okazało się dosyć trudnym zadaniem dla małych rączek. Dziękujemy funkcjonariuszom za bardzo ciekawe zajęcia i czekamy na kolejne spotkanie.

Tego dnia również uczniowie klasy 1c oraz 1d wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Bielawie. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jakie są zasady udzielania pierwszej pomocy oraz przypomniały sobie reguły bezpieczeństwa na drodze. Miały również okazję poćwiczyć resuscytację na fantomie.

Za spotkanie i przypomnienie zasad bezpieczeństwa, zachowania się na drodze oraz przybliżenia jakże ważnego tematu udzielania pierwszej pomocy pracownikom Straży Miejskiej w Bielawie dziękują uczniowie klasy 2c.

Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób