O zdrowiu wiedzą prawie wszystko

W dniu 02.10.2024 r. uczniowie z klas integracyjnych mieli okazję uczestniczyć w XIX Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Zdrowiu, który odbył się w Piławie Górnej.
Celem zawodów było: zachęcenie osób z niepełnosprawnością do zdrowego stylu życia oraz umożliwienie rozwoju fizycznego, psychicznego, społecznego, jak również wzmacnianie poczucia własnej wartości. Zmagania polegały na wypełnianiu testów, zgadywanek oraz zabawach ruchowych. Przewidziana była także przerwa na poczęstunek.

Nasza szkoła została wyróżniona w konkursie. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody niespodzianki. 🙂

Profilaktyka uzależnień z Jasiem i Małgosią

W czerwcu i wrześniu 2024 roku klasa Vb / VIb ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie brała udział w realizacji programu profilaktycznego pod nazwą ,,Domowi Detektywi – Jaś i Małgosia na tropie”. Celem prowadzonych działań było opóźnienie momentu, w którym młodzi ludzie po raz pierwszy sięgają po alkohol, zmniejszenie spożycia używki wśród nastolatków oraz ograniczenie skali problemów związanych z piciem napojów wysokoprocentowych przez dzieci i młodzież. Program składał się z dwóch części: szkolnej i domowej.
Podsumowaniem zajęć był „Wieczór Jasia i Małgosi” – popołudniowe spotkanie uczniów, rodziców oraz zaproszonych gości – dyrektora szkoły. Wieczór odbył się 01.10.2024 r. Dzieci zaprezentowały swoje prace dotyczące zagadnień związanych z przeciwdziałaniem alkoholizmowi, jak również przygotowały dla uczestników gry ruchowo-integracyjne oraz quizy. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczestników spotkania. Wspólne zabawy przeprowadzone podczas wieczoru pokazały, jak bez sięgania po używki można miło spędzić czas wolny.

Z książką im do twarzy!

We wrześniu w naszej szkole odbył się konkurs fotograficzny pod nazwą ,,Z książką mi do twarzy”.
Zadaniem było wykonanie twórczego i zaskakującego zdjęcia z okładką książki metodą sleeveface.
Celami zmagań było:
-inspirowanie czytelnictwa u uczniów,
-zachęcenie młodzieży do korzystania z księgozbioru biblioteki,
-popularyzacja wartościowej literatury,
-pobudzanie wyobraźni,
-doskonalenie umiejętności fotograficznych.

Laureatką została Noemi z kl. 6b, natomiast uczniami wyróżnionymi: Paweł z kl. 5a i Piotr z kl. 5c.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 😊

Zdrowe życie i pierwsza pomoc dla najmłodszych

Projekt „Zdrowe życie i pierwsza pomoc” skierowany jest do dzieci klas 1-3.
Jego celem jest kształtowanie nawyków prozdrowotnych, rozwijanie sprawności fizycznej oraz nauka udzielania pierwszej pomocy. Poprzez różnorodne aktywności edukacyjne i zabawy uczniowie będą mieli okazję nauczyć się, jak dbać o swoje zdrowie, aktywnie spędzać czas i reagować w sytuacjach awaryjnych. Projekt łączy elementy edukacji zdrowotnej, fizycznej oraz pierwszej pomocy, tworząc holistyczne podejście do zdrowia i dobrostanu dzieci.🙂