Warsztaty wielkanocne z seniorami

3 kwietnia uczniowie klasy 1a udali się, w ramach programu „Edukacja do starości – nawzajem sobie potrzebni” do Zespołu Ośrodków Wsparcia w Bielawie na warsztaty wielkanocne🐣🐇 Dzieci miały możliwość spędzenia czasu z seniorami na wspólnych rozmowach oraz ozdabiając styropianowe jajeczka. Było bardzo miło i przyjemnie. Oczywiście zostaliśmy pięknie ugoszczeni herbatką i słodkościami, a my również nie pozostaliśmy dłużni. Uczniowie zaśpiewali piosenkę o wiośnie, złożyli życzenia wielkanocne oraz poczęstowali seniorów czekoladowymi jajeczkami. Wspaniałą atrakcją dla dzieci była możliwość ozdobienia ogromnego jaja🥚😁
Takie spotkania, jak to, są bardzo znaczące zarówno dla młodych ludzi, aby uwrażliwić ich na potrzeby starszych osób, ich potencjał i doświadczenie życiowe, jak również dla seniorów, aby w dalszym ciągu czuli się potrzebni 🥰