Zdobyli Zamek w Mosznej

13 października uczniowie i uczennice z klas 8a, 8b, 8c oraz 8e wzięli udział w wycieczce do Zamku w Mosznej. Piękno całego kompleksu i monumentalność rozwiązań architektonicznych od razu przypadły do gustu naszym uczniom, którzy byli wyraźnie zauroczeni tym miejscem. Oprócz klasycznego zwiedzania zamkowych komnat na naszych uczniów czekało kilka atrakcji, które były realizowane przez animatorów. W ramach ponad dwugodzinnej lekcji „Dotyk historii” nasi uczniowie odbyli między sobą walki na sztuczne miecze, mieli okazję postrzelać z łuku do tarczy oraz spróbować swoich sił w pisaniu gotykiem. Poza tym podczas zajęć przyodziali na siebie dawne stroje i mogli przez chwilę poczuć się jak królowie, księżniczki czy też dworzanie. Wszyscy z dużym zainteresowaniem wysłuchali historii zamku oraz wszelkich związanych z tym miejscem ciekawostek.
Na koniec trzeba dodać, że wycieczka bez odwiedzin Restauracji McDonald’s nie byłaby wycieczką, toteż w drodze powrotnej cała grupa i opiekunowie zatrzymali się na burgera w ząbkowickim „Macu”.
Zamek został zdobyty! 😊
 
Oprac. Patryk Kurzyński