Świętowali Oktoberfest

W piątek, 21.10.2022 r., odbył się w naszej szkole „Oktoberfest – święto smaków”. Uczniowie klas ósmych przygotowali tradycyjne potrawy kuchni niemieckiej, austriackiej i szwajcarskiej i częstowali nimi społeczność szkoły. Każdy mógł w tym dniu spróbować różnych smakołyków zarówno dań głównych, takich jak Wiener Schnitzel mit Pommes, Frikadelle mit Kartoffelsalat, Kartoffelpuffer, Flädlesuppe, Pfannekuchen, Raclette, Knödel, Bratwurst Currywurst, Käsespätzle, jak i deserów, a wśród nich Sachertorte, Apfelstrudel, Apfelkuchen, Flachswickel, Obstsalat oraz tradycyjnego napoju Apfelschorle i nie tylko. Było smacznie i wesoło! Bardzo dzięķuję wszystkim dzieciom i ich rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu potraw!
Aneta Męcik