Spotkanie z behawiorystką zwierząt

Ostatnio uczniowie klas 1-3 mieli przyjemność spotkać i wysłuchać pani Agnieszki Pawlus, która jest trenerką i behawiorystką zwierząt COAPE oraz działa w Stowarzyszeniu Inicjatyw Obywatelskich z siedzibą w Piławie Dolnej.
Pani Agnieszka wytłumaczyła nam, czym się zajmuje, na czym polega jej praca. Na spotkanie z nami zabrała swojego podopiecznego, cudnego Kabanosa 🙂 To piesek, który podczas interwencji został odebrany właścicielom. Pani Agnieszka opowiedziała nam historię Kabanosa, w jaki sposób i ile czasu z nim pracowała, by na nowo zaufał ludziom. Dowiedzieliśmy się też, jak wygląda życie zwierząt w schronisku i jak ciężko znaleźć im dom. Dzięki pani Agnieszce wiemy też, jak odczytywać mowę ciała, zachowania psów 🐶
Na koniec warsztatów zostaliśmy zaproszeni do konkursu 😁 Zadanie polega na napisaniu wypracowania na temat „Jestem przyjacielem zwierząt – widzę, czuję, reaguję”. Max. ilość pkt do zdobycia to 40, już na wstępie (na spotkaniu każdy z nas otrzymał 10!) 😁 Następne po 10pkt. jest za empatię, pogłębianie wiedzy na temat zwierząt oraz działanie na ich rzecz – to wszystko powinno zawierać wypracowanie. Mamy czas do września 🙂 Oczywiście przewidziane są nagrody dla 3 osób z najwyższą ilością punktów 🙂 Serdecznie zapraszamy naszych uczniów do udziału i trzymamy za Was kciuki ✍💪
Podziękowania kierujemy do Pani Beaty Szozdy za zaproszenie tak wspaniałych gości, a Pani Agnieszce dziękujemy za ogromne serce dla zwierząt i przekazywanie nam wiedzy, jak możemy dbać i pomagać zwierzakom ❤❤❤