Z wizytą w schronisku dla zwierząt…

Dziś uczniowie klasy 1b mieli okazję odwiedzić schronisko dla zwierząt Lucky Horses 🙂 Dowiedzieliśmy się, dlaczego zwierzęta tam się znalazły, poznaliśmy ich historie, mogliśmy je pielęgnować, nakarmić i po prostu z nimi być 😍 Oczywiście zawieźliśmy im książki i jedzonko, które nam przekazaliście 🙂 Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni za pomoc i Wasze ogromne serduszka ❤❤❤
Była to dla nas cudowna lekcja empatii i radości z bezinteresownej pomocy ❤

Uczyli się bezpieczeństwa

W dniu 14.06.2022 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia pod nazwą „Uczę się bezpieczeństwa”. Uczestniczyli w nich uczniowie z klas 4a, 7a, 7d i 8a, w tym dzieci integracyjne. Zaproszeni byli również funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Policji w Dzierżoniowie. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, na czym polega praca w Ruchu Drogowym, poznać elementy stroju oraz obejrzeć sprzęty używane przez służby mundurowe dzierżoniowskiej policji. Ponadto funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się na drogach.
Zajęcia zorganizowała p. Joanna Goldamann

Mali mistrzowie matematyki

30 maja 2022r. przedstawiciele klas 1-3 wzięli udział w szkolnym konkursie matematycznym „Mały Mistrz Matematyki”.  Uczniowie zmierzyli się z testem matematycznym składającym się z kilkunastu zadań, które wymagały logicznego myślenia. W poszczególnych klasach zostały przyznane po 3 wyróżnienia, natomiast Mistrzami matematyki zostali:
👉 Julia Mazurkiewicz z klasy pierwszej
👉 ex aequo – Nadia Kamińska i Maja Sutuła z klasy drugiej
👉 Błażej Wilk z klasy trzeciej
Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy!👏👏👏

🏆Mistrzowie w Matematycznym Konkursie Puchacz Piotr 🧮

Uczniowie:
👉Pola Leśniak z kl. 2a,
👉Nadia Kamińska z kl. 2b,
👉Jakub Hyra z kl. 2b,
👉Maja Sutuła z kl. 2b,
👉Błażej Wilk z kl. 3c
brali udział w miejskim etapie Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Puchacz Piotr. Zadania, z jakimi musieli poradzić sobie mali matematycy, były bardzo trudne i wymagały wiadomości na znacznie podwyższonym poziomie. Tym razem zdobyte punkty nie wystarczyły na zakwalifikowanie się do warszawskiego finału.
Mimo to jesteśmy z Was dumni i życzymy dalszych sukcesów! 😄👍