Wiosenna wycieczka edukacyjno-rekreacyjna z okazji Dnia Dziecka w klasie 1c 🙂

31 maja wybraliśmy się na pieszą wycieczkę do bielawskiego parku. Było to nie lada wyzwanie, ponieważ pokonaliśmy aż 8 km. Gdy dotarliśmy do celu, zjedliśmy śniadanie i pobawiliśmy się na łące w berka. Następnie spacerowaliśmy alejkami, obserwując przyrodę: drzewa, kwiaty i ptaki. 🌳🌷🐦
W czasie spaceru czytaliśmy na tablicach informacyjno-edukacyjnych o ochronie zagrożonych dziko żyjących gatunków roślin i zwierząt. Aby poprawić swoje zdrowie, odwiedziliśmy też tężnię. Wreszcie przyszedł czas na pyszne lody, które zjedliśmy przy kawiarence parkowej. Nie lada wyzwaniem było dla nas pokonanie traktu linowego. Kolejnym punktem naszej wycieczki było miasteczko ruchu drogowego, gdzie mogliśmy utrwalić znaki drogowe oraz zady bezpiecznego poruszania się na drodze. Kierując się w stronę SP 10, udaliśmy się do przedszkola, w którym pracuje mama naszego kolegi. Odwiedziliśmy dzieci, które w tym rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Siedmiolatki przygotowały dla nas występ, za który podziękowaliśmy im słodkimi niespodziankami.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na placu zabaw, a następnie udaliśmy się do ogródków działkowych, gdzie rozpoznawaliśmy rośliny rosnące wiosną. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. To była super wycieczka!!!😊☀️

Mistrzowie liczenia w klasie 1c 😁

7 maja 2022 r. w klasie 1c został przeprowadzony klasowy konkurs matematyczny „Mistrz liczenia”.
Uczniowie otrzymali do wykonania 40 przykładów na dodawanie i odejmowanie w zakresie 20.
Uczniami, którzy nie popełnili ani jednego błędu w obliczeniach, okazali się:
Piotruś Dojwa, Wojtuś Tchórzewski i Kacperek Suchorski.
Chłopcy otrzymali w nagrodę dyplomy „Mistrza Liczenia” oraz słodkie niespodzianki.🍭🍬🍪