Gra Miejska w Dzierżoniowie

2 czerwca 2022 roku uczniowie z klas integracyjnych 6b i 7e przy ul. Ludowej wzięli udział w ciekawej inicjatywie zorganizowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dzierżoniowie przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Pomost” pt. „Gra Miejska”. 🙂
Celem przedsięwzięcia była dobra zabawa, integracja uczestników i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności. Gra nie miała charakteru rywalizacji. Wzięło w niej udział 6 drużyn z Dzierżoniowa, Piławy i Bielawy. Zadaniem było pokonanie wyznaczonej trasy, odnalezienie wyznaczonych punktów na mapie i rozwiązanie przygotowanych zagadek związanych z miastem Dzierżoniów, jego architekturą i historią.
Na kolejnych punktach trasy na dzieci czekali wolontariusze z kopertami, w których były zadania do rozwiązania i rekwizyty potrzebne do rozwiązania ostatniego wspólnego dla wszystkich drużyn zadania. Punkty, które dzieci miały odnaleźć to: Muzeum Miejskie, Kinoteatr „Zbyszek”, Ratusz i Biblioteka Miejska w Dzierżoniowie, Synagoga, Kościół Św. Jerzego, Kościół Maryi Matki Kościoła, Pomnik św. Jana Nepomucena, a nawet słynny, znany wszystkim „Bar Tościk”, w którym na dzieci czekała miła niespodzianka – ufundowany przez organizatorów poczęstunek.😊
W czasie gry trzeba było wykazać się umiejętnością czytania mapy, orientacją w terenie, czytaniem ze zrozumieniem i umiejętnością wyszukiwania informacji w tekście oraz współpracą. Potrzebna była też odpowiednia kondycja fizyczna, bo jedno z zadań polegało na wejściu na punkt widokowy na wieży ratusza. Po powrocie z trasy dzieci ze wszystkich drużyn wspólnie rozwiązały krzyżówkę i odgadły hasło. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili. Za aktywne uczestnictwo uczniowie otrzymali dyplomy i upominki. 🎁
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i z niecierpliwością czekamy, aby móc wziąć udział w tej ciekawej inicjatywie za rok.🥰