Wiosenna wycieczka edukacyjno-rekreacyjna z okazji Dnia Dziecka w klasie 1c 馃檪

Wiosenna wycieczka edukacyjno-rekreacyjna z okazji Dnia Dziecka w klasie 1c 馃檪
 
31 maja wybrali艣my si臋 na piesz膮 wycieczk臋 do bielawskiego parku. By艂o to nie lada wyzwanie, poniewa偶 pokonali艣my a偶 8 km. Gdy dotarli艣my do celu, zjedli艣my 艣niadanie i pobawili艣my si臋 na 艂膮ce w berka. Nast臋pnie spacerowali艣my alejkami, obserwuj膮c przyrod臋: drzewa, kwiaty i ptaki. 馃尦馃尫馃惁
W czasie spaceru czytali艣my na tablicach informacyjno-edukacyjnych o ochronie zagro偶onych dziko 偶yj膮cych gatunk贸w ro艣lin i zwierz膮t. Aby poprawi膰 swoje zdrowie, odwiedzili艣my te偶 t臋偶ni臋. Wreszcie przyszed艂 czas na pyszne lody, kt贸re zjedli艣my przy kawiarence parkowej. Nie lada wyzwaniem by艂o dla nas pokonanie traktu linowego. Kolejnym punktem naszej wycieczki by艂o miasteczko ruchu drogowego, gdzie mogli艣my utrwali膰 znaki drogowe oraz zady bezpiecznego poruszania si臋 na drodze. Kieruj膮c si臋 w stron臋 SP 10, udali艣my si臋 do przedszkola, w kt贸rym pracuje mama naszego kolegi. Odwiedzili艣my dzieci, kt贸re w tym rozpoczn膮 nauk臋 w klasie pierwszej. Siedmiolatki przygotowa艂y dla nas wyst臋p, za kt贸ry podzi臋kowali艣my im s艂odkimi niespodziankami.
W drodze powrotnej zatrzymali艣my si臋 na placu zabaw, a nast臋pnie udali艣my si臋 do ogr贸dk贸w dzia艂kowych, gdzie rozpoznawali艣my ro艣liny rosn膮ce wiosn膮. Do szko艂y wr贸cili艣my zm臋czeni, ale bardzo zadowoleni. To by艂a super wycieczka!!!馃槉鈽锔