Pierwszaki z wizytą w Marianówku

17 maja klasa 1b mimo niesprzyjającej pogody wyruszyła na wycieczkę do agroturystyki Marianówek. W naszym przypadku słowa piosenki „W czasie deszczu dzieci się nudzą” w ogóle się nie sprawdziły 😊 W ten deszczowy dzień Marianówek zaoferował nam mnóstwo atrakcji 😁
Na początku przywitaliśmy się ze zwierzętami, które mieszkają w gospodarstwie. Później mieliśmy okazję doić krowę – co prawda nie była ona prawdziwa, ale było to świetne przeżycie 😊 Widzieliśmy też sprzęty, którymi kiedyś posługiwano się na roli. Następnie przeszliśmy do robienia masła. Wiecie, jaka to ciężka praca? Jak długo trzeba ubijać śmietanę w maselnicy i ile potrzeba do tego siły? My robiliśmy to w grupach 🙂 Oczywiście musieliśmy go spróbować 😁 Było przepyszne 🤗 Dowiedzieliśmy się też, co znaczy oddzielać ziarno od plew oraz jak powstaje mąka. Pani gospodarz zrobiła nam wielką niespodziankę i pokazała nam 4-dniowe jagnię oraz królika ❤ Mogliśmy je dotknąć, a nawet przytulić 😊 Na sam koniec Pani pokazała nam „pokój gier” 🙂