„WITAJ, MAJOWA JUTRZENKO’’

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie świętowali 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Z tej okazji 29 kwietnia 2022 roku odbył się uroczysty apel. Odśpiewano hymn Polski. Występy artystyczne obejmowały recytację wierszy patriotycznych, prezentację pieśni związanych z tym świętem oraz filmów historycznych. Przedstawiono również historię Sejmu Wielkiego i omówiono znaczenie Konstytucji Trzeciego Maja z 1791 roku. Była ona pierwszą w Europie i drugą w świecie ustawą zasadniczą. Miała zreformować polskie państwo i zatrzymać upadek kraju. Świadczyła o mądrości i odwadze narodu polskiego.

Przypomniano także inne majowe święta: obchodzone 1 maja – Święto Pracy i rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, 2 maja – Dzień Polskiej Flagi. Na uroczystości była obecna pani wicedyrektor, Agnieszka Wojciechowska. W przygotowaniu apelu, gazetki tematycznej i plakatów pomagali uczniom nauczyciele historii: Barbara Boczula, Henryka Sepełowska i Daniel Fydrych.

Tradycje związane z obchodami świąt narodowych, szacunek do naszych symboli narodowych, języka polskiego i historii rodzinnego kraju budują w naszych uczniach poczucie tożsamości narodowej, patriotyzmu i wspólnoty.

Pierwszaków rozmowy o zainteresowaniach

Wielu z Was pewnie coś kolekcjonuje. Ktoś zbiera małe samochodziki, ktoś inny znaczki pocztowe, a jeszcze ktoś inny-maskotki. Uczniowie z klasy 1a w trakcie lekcji pt. Niezwykłe kolekcje pokazali swoje zbiory:
👉 Marysia Florek przyniosła okazałą kolekcję kucyków.
👉 Bartek Leisa pokazał nam swoją LEGO łódź z sondą podwodną i samochód z wyciągarką.
👉 Hania Wernerowska przyniosła lalki z serii Harrego Pottera.
👉 Pola i Natalia Łohyń pokazały nam swoją kolekcję magnesów.
👉 Wiktoria Marek przyniosła kolekcję figurek LEGO z serii Harrego Pottera.
👉 Dominik Załężny zaprezentował kilka egzemplarzy ze swojej kolekcji resoraków.
👉 Wiktoria Kunik pokazała kolekcję kamieni szlachetnych.
👉 Amelka Mazik przyniosła maskotki.
Każda z tych kolekcji była bardzo ciekawa🙂👏❤️

W klasie 1b również uczniowie rozmawiali o zainteresowaniach, każdy jakieś ma 🙂
Okazało się, że niektórzy z nas mają nawet całe kolekcje 😊
👉 Iga zbiera przeróżne karty, m.in. z piłkarzami oraz lego;
👉 Kuba zbiera kamienie;
👉 Amelka powiększa swoją kolekcję figurek koni;
👉 Marysia uzbierała już całą kolekcję figurek Moji Pops – można im zmieniać minki;
👉 Bartek zbiera karty z piłkarskimi reprezentacjami narodowymi;
👉 Honoratka uwielbia maskotki Myszki Miki oraz Minnie.
A Wy? 😊