Z ┼╝ycia klasy 1a­čśŐ

Z ┼╝ycia klasy 1A ­čÖé
W czwartek 12.05.2022r. byli┼Ťmy na wycieczce w Dzier┼╝oniowie.
Pierwszym punktem wycieczki było muzeum, gdzie czekały na nas warsztaty o symbolach narodowych.
Przy wyj┼Ťciu z muzeum zapisali┼Ťmy si─Ö w ksi─Ödze go┼Ťci.
┼Üniadanie zjedli┼Ťmy w parku.
A po nim udali┼Ťmy si─Ö na wie┼╝─Ö ratuszow─ů w Dzier┼╝oniowie. Schody ci─ůgn─Ö┼éy si─Ö w niesko┼äczono┼Ť─ç, ale by┼éo warto, poniewa┼╝ z wie┼╝y rozpo┼Ťciera┼é si─Ö przepi─Ökny widok.
Po tych emocjach poszli┼Ťmy na lody do lodziarni Lizus.
Gdy ju┼╝ si─Ö nasycili┼Ťmy, wyruszyli┼Ťmy spacerkiem w stron─Ö stra┼╝y po┼╝arnej.
Na miejscu stra┼╝acy przywitali nas d┼║wi─Ökiem syren alarmowych ­čÖé. Zobaczyli┼Ťmy wozy stra┼╝ackie oraz sprz─Öt, jakim dysponuje stra┼╝ po┼╝arna. Jeden ze stra┼╝ak├│w pokaza┼é nam swoje ubranie, w kt├│rym ratuje ludzi m.in. z po┼╝aru. Ka┼╝dy z nas m├│g┼é wej┼Ť─ç do wozu stra┼╝ackiego oraz usi─ů┼Ť─ç za jego kierownic─ů. Stra┼╝acy zrobili nam niespodziank─Ö, odkr─Öcili wod─Ö z w─Ö┼╝y stra┼╝ackich, a my biegali┼Ťmy wok├│┼é.
By┼éo super. Nast─Öpnie stra┼╝acy zabrali nas na pokaz remizy. Widzieli┼Ťmy centrum sterowania i powiadamiania o po┼╝arach. Pokazali nam r├│wnie┼╝ sal─Ö, w kt├│rej si─Ö szkol─ů oraz kuchni─Ö. Na koniec pocz─Östowali nas pysznymi ciasteczkami. ­čÜĺ­čÖé­čśś­čžĹÔÇŹ­čÜĺ­čž»­č¬ô­č¬ť­čÜĘ­čÜĺ