O wsi dawniej i dziś…

Dla uczniów klas 3a i 3c piątek 13-go wcale nie okazał się pechowy, a wręcz przeciwnie. Tego pięknego, słonecznego dnia odwiedziliśmy Gospodarstwo Agroturystyczne „Marianówek”. Udaliśmy się tam na warsztaty pod hasłem „Wieś dawniej i dziś”. Dowiedzieliśmy się, czym karmione są zwierzęta wiejskie w różnych porach roku, jak wyglądała kiedyś, a jak obecnie praca na gospodarstwie oraz poznaliśmy stare sprzęty, którymi posługiwali się gospodarze. Mieliśmy okazję sami ubijać masełko ze śmietany, które z chlebkiem smakowało wyśmienicie. Karmiliśmy kózki, konie i osiołka, głaskaliśmy króliczki i – co zaskakujące – doiliśmy krowę, choć była sztuczna, chyba nie zapomnimy tego doświadczenia😉 Oprócz tego jechaliśmy mini kolejką oraz sami kierowaliśmy gokartami. To dopiero była frajda!😁 Na koniec dużym relaksem, szczególnie dla naszych stóp, było przejście boso po „Ścieżce zmysłów”. Tak aktywną wycieczkę zaliczamy do jak najbardziej udanych😊😍