Z wizytą w teatrze..

W piątek, 11 marca, uczniowie klas 1-3 wybrali się do teatru na przedstawienie pod tytułem „Pinokio”.
To teatralna adaptacja znanej na całym świecie bajki. Przepiękna i wzruszająca opowieść o wystruganym z magicznego drewna pajacyku, który staje się prawdziwym chłopcem.
Gdy poczciwy stolarz Gepetto tworzy Pinokia, ten od razu skacze, śmieje się, płacze i psoci jak prawdziwe dziecko. Jednak jego serce nic nie czuje. Gdy Dobra Wróżka ożywia pajacyka, musi on sam nauczyć się żyć w świecie wielu pokus. Na własnych błędach będzie poznawał dobro i zło. Z początku skupiony wyłącznie na sobie, uciekający od problemów i odpowiedzialności łobuziak, zachłystuje się wolnością. Pragnie być szczęśliwy za wszelką cenę i nie oglądać się na innych. Z czasem jednak dowie się, co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze.
Razem z głównym bohaterem przeżyliśmy pełną zabawnych przygód historię Pinokia, która niesie ponadczasowe wartości oraz naukę dla nas samych.

🧦 UWAGA, KONKURS 🧦

KOLOROWA SKARPETKA
ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa.
Jego międzynarodowym symbolem stały się kolorowe skarpetki, zwłaszcza zabawne skarpetki nie do pary. Kiedy je nosimy, wyrażamy tolerancję, zrozumienie i wsparcie dla osób chorych. Wysyłamy też sygnał o miłości do tego, co inne i niezwykłe.

1. Celem konkursu jest :
– propagowanie Światowego Dnia Zespołu Downa,
– szerzenie tolerancji wśród społeczeństwa,
– kształtowanie wrażliwości, empatii oraz czynnej postawy niesienia pomocy innym na miarę swoich możliwości,
– rozwijanie kreatywności, wrażliwości artystycznej i twórczej inwencji.
2. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu kolorowej skarpetki – technika dowolna. Maksymalny rozmiar pracy A3.
3. Prace będą oceniane pod kątem zgodności z tematem (kolorowa skarpetka), estetyki i kreatywności.
4. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4
z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie .
5. Prace należy złożyć w sekretariacie szkolnym do 18 marca br.
6. Konkurs zostanie rozstrzygnięty do 21 marca, a zdjęcia nagrodzonych prac opublikujemy na FB i Instagramie szkolnym oraz szkolnej stronie www.
7. Organizatorkami konkursu są:
Kamila Habura-Marczuk,
Iwona Drozdowska