Podwójny sukces Filipa

1 grudnia Filip Bajron reprezentował naszą szkołę w FINALE DOLNOŚLĄSKIM XXVII Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej. Jego występy zarówno w kategorii recytacja, jaki i poezja śpiewana znalazły uznanie w oczach Jury i przyniosły mu podwójną wygraną.
GRATULACJE FILIP! 👏👏👏
Życzymy dalszych sukcesów 🏆

Stwórz E-Kartkę Bożonarodzeniową 🎄

Zapraszamy do udziału w konkursie pn.
Stwórz Elektroniczną Kartkę Bożonarodzeniową.⭐️🎄⭐️

Prace powinny nawiązywać tematycznie do symboli związanych ze Świętami Bożego Narodzenia (np. szopka, aniołowie, gwiazda betlejemska itp.).

Cele konkursu:
1.Pogłębienie wiedzy na temat tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia
2.Rozwijanie wyobraźni oraz twórczych umiejętności uczniów
3.Pogłębienie wśród uczniów kompetencji cyfrowych
4.Prezentacja plastycznej twórczości uczniów z wykorzystaniem programów graficznych

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych:
1. klasy I-III
2 klasy IV-VI
3. Klasy VII -VIII

Autorskie prace muszą być wykonane w dowolnym programie graficznym i zapisane w jednym z formatów: *.gif, *.png, *.jpg. Kartki elektroniczne nie mogą zawierać żadnych gotowych elementów cudzego autorstwa, takich jak np. cliparty lub zeskanowane ilustracje.

Kartki świąteczne należy zgłaszać elektronicznie do 20 grudnia 2021 r. na adres: sp4bielawakonkurs@gmail.com
Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną m.in. opublikowane na stronie internetowej, Facebooku oraz Instagramie organizatora.

Byli na Paraolimpiadzie

W dniu 03.12.2021 r. nasi uczniowie uczestniczyli w Paraolimpiadzie, która odbyła się w hali sportowej OSiR w Bielawie. Paraolimpiadę zorganizował Zespół Ośrodków Wsparcia w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, którego celem jest promowanie praw osób niepełnosprawnych i działań na rzecz pełnej realizacji tych praw.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VII c. Wszyscy zawodnicy mieli możliwość wzięcia udziału w sportowych konkurencjach. Uczniowie mieli też okazję doświadczyć ograniczeń, z jakimi na co dzień żyją osoby niepełnosprawne: niewystarczających komunikatów wizualnych, trudności z poruszaniem się. Te nowe doświadczenia pozwoliły zrozumieć, jak ważne są odpowiednie przystosowania dla osób z ograniczoną sprawnością.
Gratulujemy naszym uczniom-uczestnikom Paraolimpiady sportowej postawy, wytrwałości oraz zrozumienia wartości integracji.🙂

Naukobus z Centrum Nauki Kopernik w naszej szkole 😊

Program Naukobus to inicjatywa mająca na celu umożliwienie samodzielnego odkrywania nauki dzieciom.
Naukobus, który przyjechał do naszej szkoły, pełnił rolę mobilnego laboratorium. Dał naszym uczniom szansę zobaczenia i dotknięcia ponad 20 eksponatów przygotowanych i obsługiwanych przez zespół animatorów z Centrum Nauki Kopernik. Dzieci w praktyczny sposób, poprzez eksperymenty, mogły poznawać tajniki różnych dziedzin nauki, m.in. biologii, fizyki, chemii czy informatyki.

Mamy w naszej szkole Musicon 🎼🎵🎶

Musicon to produkowane w Polsce nowoczesne urządzenie muzyczne dla dzieci, które zyskało już sobie wysokie uznanie ekspertów i praktyków na co dzień pracujących z dziećmi. Daje ono zaskakująco dużo możliwości edukacyjnych, umożliwia dokonywanie znaczących postępów, sprawia, że zajęcia są ciekawsze i urozmaicone.
Musicon to muzyczny wynalazek, który umożliwia programowanie i odgrywanie utworów. Pozwala na zabawę i motywuje do poznawania świata dźwięków, rozwija umiejętności matematyczne i projektowe. W efekcie jego stosowania zapewnia nie tylko rozwój muzyczny dzieci, ale stymuluje progres psychofizyczny na wielu jego płaszczyznach – usprawnia motorykę, koordynację, koncentrację, percepcję słuchową i dźwiękową.

Pierwszaki listy piszą.. do Św. Mikołaja🎅

„Grudzień”
W grudniu rzadko ptak zaśpiewa
w srebrze stoją wszystkie drzewa.
Naszą rzeczkę po kryjomu,
w nocy lodem okuł mróz.
Sanki wezwał i do domu
z lasu nam choinkę wniósł.
[Janusz Minkiewicz]

Przyszedł grudzień, zrobiło się biało 🙂
Po porannych śnieżnych zabawach napisaliśmy list do Mikołaja oraz zrobiliśmy kalendarz, by odliczać dni do świąt, a w każdym woreczku jest dla nas przygotowane zimowe zadanie do wykonania😊

Z życia kl. 1b 🙂

🎭 „Teatr” 🎭
Teatr to miejsce jest niezwykłe,
zaczarowana każda chwila,
kurtyna w górę się unosi
i przedstawienie rozpoczyna.
Na scenie dzieją się historie
wesołe, smutne, zagadkowe,
można do kraju baśni trafić
i poznać światy całkiem nowe.
                             [J. Koczanowska]