Byli na Paraolimpiadzie

W dniu 03.12.2021 r. nasi uczniowie uczestniczyli w Paraolimpiadzie, która odbyła się w hali sportowej OSiR w Bielawie. Paraolimpiadę zorganizował Zespół Ośrodków Wsparcia w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, którego celem jest promowanie praw osób niepełnosprawnych i działań na rzecz pełnej realizacji tych praw.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VII c. Wszyscy zawodnicy mieli możliwość wzięcia udziału w sportowych konkurencjach. Uczniowie mieli też okazję doświadczyć ograniczeń, z jakimi na co dzień żyją osoby niepełnosprawne: niewystarczających komunikatów wizualnych, trudności z poruszaniem się. Te nowe doświadczenia pozwoliły zrozumieć, jak ważne są odpowiednie przystosowania dla osób z ograniczoną sprawnością.
Gratulujemy naszym uczniom-uczestnikom Paraolimpiady sportowej postawy, wytrwałości oraz zrozumienia wartości integracji.🙂