Z wizyt膮 w Hydropolis 馃挧

Uczniowie kl. 1a odwiedzili dzisiaj HYDROPOLIS – nowoczesne centrum wiedzy o wodzie stworzone w zabytkowym XIX-wiecznym zbiorniku wody czystej.馃挧
Na miejscu uczniowie mogli zobaczy膰 m.in projekcj臋 na panoramicznym ekranie 360 stopni dotycz膮c膮 naszej planety i narodzin wody, zajrze膰 do repliki batyskafu Trieste, kt贸ry w 1960 roku dotar艂 do najg艂臋bszego miejsca na Ziemi albo dzi臋ki multimedialnym katalogom pozna膰 bli偶ej organizmy g艂臋binowe oraz zobaczy膰 z bliska najbardziej znane wraki statk贸w i okr臋t贸w.馃殺馃洺鉀
Dzieci zwiedzi艂y tak偶e sfery po艣wi臋cone 偶yciu t臋tni膮cemu w oceanach, znaczeniu wody dla cz艂owieka w sensie fizycznym i metafizycznym, historii in偶ynierii wodnej, wsp贸艂czesnym systemom zarz膮dzania wod膮 a tak偶e jej stanom skupienia.馃挦
W czasie wizyty w HYDROPOLIS po艂膮czona zosta艂a edukacja ekologiczna z zabaw膮.馃檪