Wędrówki po Kudowie Zdroju…

Dzieci z klasy 1a i 1b spędziły pełen atrakcji dzień w Kudowie Zdroju. Podążyliśmy do Muzeum Zabawek, gdzie – oprócz obejrzenia wystawy – mogliśmy wysłuchać ciekawych opowieści o odległych czasach, gdy dzieci 6000 lat temu bawiły się glinianymi ptaszkami lub „klaskaczem”, czyli drewnianym motylkiem na patyku. Emocje wzbudziły zestawy Lego sprzed kilkunastu lat oraz pierwsze lalki Barbie.
Następnie wizyta Szlakiem Ginących Zawodów w skansenie przeniosła nas w czasie. W otoczeniu drewnianych chat i młyna zdobyliśmy nowe umiejętności garncarskie oraz kowalskie. Na pokrzepienie zajadaliśmy świeży chlebek prosto z pieca. Dzieci przywitały też liczne zwierzęta z Mini Zoo. Do Bielawy wracaliśmy zadowoleni i radośni. 😀