W poszukiwaniu Św. Mikołaja

6 grudnia to dzień bardzo oczekiwany przez wszystkie dzieci. W klasie I b już od rana panował świąteczny nastrój . Tego dnia uczniowie  klas I b i III b wspólnie wybrali się na poszukiwania Świętego Mikołaja. Uczniowie pojechali  do kopalni w Nowej Rudzie, gdzie razem z nauczycielami rozpoczęli wędrówkę .Na miejscu wraz z przewodnikiem zwiedzali muzeum kopalni węgla, poznawali pracę górników oraz historię górnictwa. Następnie dzieci zeszły do podziemi kopalni i wędrowały szlakiem wyznaczonym im przez elfy. Po drodze wykonywały zadania pozostawione przez Św. Mikołaja. Wesołe piosenki sprawiły, że w końcu pojawił się tak długo oczekiwany gość, który obdarował dzieci prezentami. Zdjęcia zrobione z Mikołajem są wspaniałą pamiątką tego spotkania.  Na koniec wszystkich czekała przejażdżka kolejką. Mikołajkowe spotkanie wprowadziło dzieci w świąteczny nastrój. Radości było co niemiara. Mikołaj, żegnając się   najmłodszymi, obiecał, że wróci do nich za rok.

M. Jeżewska

Zdjęcia w Galerii.