CIUKURUKU – to coś dla łasuchów!

22 listopada klasa I a odwiedziła Krainę Łakoci w Świdnicy. Na miejscu uczniowie mieli okazję prześledzić cały proces ręcznego tworzenia słodyczy. Produkcja cukierków wywołała uśmiech i zaciekawienie na twarzach pierwszaków. Oczywiście każdy mógł spróbować powstałe karmelki – były pyszne! Po pokazie nadszedł czas na warsztaty, podczas których dzieci same tworzyły swoje lizaki. To wyzwanie, bo masa szybko zastygała. Oczywiście, że wszystkim się udało. Każdy lizak był wyjątkowy, miał inny kształt i kolor. Dużą atrakcją było też samodzielne robienie waty cukrowej. Jak wszystkie dzieci tak i nasi mali uczniowie są łasuchami, a w Ciukuruku do wszystkich słodyczy dodawane są tylko naturalne barwniki, dlatego mogliśmy pozwolić sobie na odrobinę przyjemności.

Zdjęcia w Galerii.