Gady są naprawdę piękne!

 

W środę, 13 listopada, w klasie VI a na lekcji przyrody pojawił się gość niezwykły… agama brodata. Jest to pupil Natalki Kubiak z naszej klasy. Wabi się Nomi. A trzeba przyznać, ze zawitała do nas w idealnym momencie, ponieważ właśnie uczyliśmy się o gadach. Już teraz wiemy, że najlepsze ilustracje i filmy nie zastąpią żywego okazu. Ta jaszczurka skradła nasze serca. Jest bardzo piękna i niezwykle cierpliwa. Mieliśmy okazję dowiedzieć się o niej wielu ciekawych rzeczy. Na nasze pytania odpowiadała Natalka, która jest prawdziwym ekspertem w dziedzinie hodowli agamy. Ma już ją trzy lata. Jaszczurka mierzy 54 cm i jeszcze rośnie. Natalka opowiadała o tym, kiedy agama śpi, a kiedy czuwa, gdzie śpi oraz że latem wychodzi na świeże powietrze. Wiemy, że gady są zmiennocieplne, dlatego Natalka wciąż ogrzewała Nomi za pomocą specjalnego ciepłego materacyka. Widzieliśmy, jak je żywe robaki z wielkim apetytem. Doświadczyliśmy także, że faktycznie gady mają suchą skórę. Na koniec agama zostawiła nam mały… prezent, ale jaki? To tylko nasza tajemnica😉.

Pani od przyrody i klasa VI a

Zdjęcia w Galerii.