Byliśmy w Jakuszycach!

20. i 21. lutego na polanie w Jakuszycach było mroźnie, ale nie przeszkodziło to naszym uczniom stanąć w szranki z zawodnikami biorącymi udział w Dolnośląskich Zimowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w narciarstwie biegowym. Reprezentowali powiat dzierżoniowski. Ponad 300 zawodników ze szkół podstawowych (w tym uczniowie oddziałów gimnazjalnych) z Dolnego Śląska postanowiło nie dać się niskiej temperaturze i stanęło na starcie biegów indywidualnych i drużynowych. Emocje i ambicje rozgrzały Jakuszycką Polanę.
Pierwszego dnia uczniowie klas IV – VII startowali indywidualnie na dystansie 2 km. Szusowali przez pięknie położone trasy, dając z siebie wszystko. Uczeń klasy czwartej, Szymon Weigelt, zajął drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej a szóste w kategorii klas czwartych. Pozostali uczniowie, biorący udział w biegu, poprawili swoje życiowe rekordy i drużynowo uzyskali szóste miejsce na Dolnym Śląsku.
Drugiego dnia odbyły się zawody sztafetowe w narciarstwie biegowym zarówno chłopców jak i dziewcząt. Rezultaty obu sztafet dały nam również szóste miejsce. Jesteśmy dumni z naszych zawodników i życzymy im wielu sukcesów.

Nauczyciele w-f.

Zdjęcia w Galerii.