Wielkie przedświąteczne pieczenie pierników w małej 4!

Tymczasem…u nas w małej 4, wielkie przedświąteczne pieczenie pierników! Rodzice uczniów zadbali o odpowiednie produkty potrzebne, by rozpocząć wielkie piernikowe szaleństwo. Małe rączki mieszały, ugniatały, wałkowały, ozdabiały a paluszki doprawiały i wykrawały najprzeróżniejsze kształty. Niektóre z dzieci po raz pierwszy spotkały się z ciastem piernikowym – ciekawiła ich konsystencja, kolor jak również korzenny zapach. W trakcie naszych wspaniałych, magicznych warsztatów uczniowie poznali historię piernika, recepturę i składniki. W tle rozbrzmiewały świąteczne piosenki, co dodatkowo umilało nam czas. Cała frajda polegała na tym, ze nasze pociechy mogły zrobić pierniczki od początku do końca sami… no z małą pomocą nauczycieli. Dziękujemy pani Dorocie Kukli za pomoc. Korzenny zapach roznosił się po całej szkole. Drugi dzień obfitował w dekorowanie, zdobienie i lekkie podjadanie, ponieważ widok i zapach nie pozwolił na to, by się troszeczkę nie skusić. Na koniec na holu szkoły powstała wspaniała wystawa naszych wyrobów cukierniczych. Tym samym Mały Samorząd rozpoczął w naszej szkole projekt Każdy jest ważny.

Organizatorki: opiekun samorządu – Anna Checinska – Witczak oraz pedagog Ewa Obacz.

Zdjęcia w Galerii.