Ślubowanie klas I

8 listopada  2017 roku odbyło się w szkole uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych. Pani dyrektor Elżbieta Niemczyk  powitała uroczyście przybyłych na tę uroczystość rodziców, dziadków, nauczycieli i oczywiście wszystkich pierwszaków. Uczeń klasy I a Michał Kudyra zaprosił rodziców do obejrzenia prezentacji multimedialnej, na którą składały się zdjęcia dzieci w różnych sytuacjach szkolnych. Było śmiechu co nie miara!

Zanim jednak uczniowie z klas I złożyli przysięgę powitano jeszcze dobrą i złą wróżkę. Oczywiście dobra wróżka przybyła do dzieci z darami: pracowitości, życzliwości, mądrości i grzeczności. Dzieci  zapomniały zaprosić złą wróżkę i ta oznajmiła, że żadnego ślubowania  nie będzie i zamieniła wszystkie dzieci w żółtodzioby. Uczniowie musieli założyć żółte dzioby na swoje noski. Potem pierwszoklasiści wykazali się znajomością wierszyków o Ojczyźnie, śpiewali  piosenki i  recytowali inne wierszyki. Za  wykonanie tych zadań i odwiedzanie poszczególnych  krain dzieci otrzymywały symbole: mądrości – sowę, pracowitości   – pszczołę, klucz wiolinowy za piękny śpiew  i  serce – symbol miłości do Ojczyzny. Potem nastąpiło uroczyste ślubowanie po wprowadzeniu pocztu flagowego szkoły.

Pani dyrektor pasowała każdego ucznia dotykając jego ramię –  ołówkiem, a wychowawczynie p. Beata Saj, p. Beata Szozda, p. Anna Janecka i p. Barbara Saska wręczyły dzieciom dyplomy pasowania na ucznia. Na zakończenie uroczystości p. dyrektor wręczyła upominki dla każdej klasy pierwszej, a rodzice wręczyli wspaniałe i bogate rogi obfitości.

Wychowawcy klas I bardzo dziękują rodzicom za pomoc w przygotowaniu upominków, a panu Pawłowi Kossowskiemu za zakupienie materiału do dekoracji holu.

Beata Saj

Zdjęcia w Galerii.