Wigilia w kl. III d z udziałem rodziców.

candle-83148_960_720Dnia 15 grudnia 2016 r. w kl. III d odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem rodziców. Tego dnia została pięknie przystrojona sala. Na stołach przykrytych białymi obrusami pojawiły się stroiki, opłatki, świece oraz tace z owocami. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym dzięki zaprezentowanym przez uczniów programem artystycznym „Zwyczaje i tradycje wigilijne”, w którym dzieci zaśpiewały najpiękniejsze polskie kolędy. Był on wprowadzeniem do wspólnego kolędowania, składania życzeń i dzielenia się opłatkiem. Życzenia świąteczne złożyła wszystkim p. dyrektor Elżbieta Niemczyk. Na spotkaniu nie zabrakło tradycyjnych potraw wigilijnych, które przygotowali rodzice: czerwonego barszczu z uszkami, pierogów z kapustą i grzybami, pysznych ciast i babeczek.
Ten dzień był naprawdę magiczny i wyjątkowy. Pozwolił na kultywowanie tradycji związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia, stworzenia rodzinnej i ciepłej atmosfery oraz wzmacnianie więzi pokoleniowej.
Wych. kl. Barbara Saska

Zdjęcia w zakładce Galeria.