PIKNIK 2016

„Roztańczony piknik” w SP 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie

wp_20160917_106

Już tradycyjnie 17 września 2016 r. bawiliśmy się na szkolnym pikniku! Całą imprezę otworzyła p. dyrektor Elżbieta Niemczyk witając uczniów, ich rodziców, dziadków, absolwentów, nauczycieli i wszystkich sympatyków ,,czwórki” oraz zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: dyrektor MZPO w Bielawie pani Ewa Kowalik, przewodniczący Komisji Oświaty pan Krzysztof Molasy, przedstawiciel Rady Rodziców SP4 pan Grzegorz Niski. Imprezę rozpoczął „Bieg dla Ziemi”, w którym uczestniczyli uczniowie klas 1 – 6. Na pikniku było „coś dla ciała i dla ducha”. Na przygotowanych wcześniej stoiskach można było kupić wspaniałe potrawy: sałatki warzywne, kiełbaski, ciasta, soki i napoje. Po takiej uczcie odbyły się występy artystyczne naszych uczniów. Wykonywali oni z wielką pasją piosenki i tańce. Szczególny aplauz wzbudził taniec towarzyski w wykonaniu ucznia klasy szóstej Aleksandra Polaczka i absolwentki naszej szkoły Natalii Minkiny. Dużą popularnością cieszyła się ściana wspinaczkowa, jazda konna, kreatywny kącik czy wizyta w policyjnym radiowozie. Wszyscy wspaniale się bawili, bowiem w tym roku impreza przepełniona była wieloma atrakcjami. Dla chętnych dzieci zorganizowane zostały konkurencje sportowe, w których mogli wykazać się zręcznością, zwinnością i szybkością. Swoje umiejętności zaprezentowała także drużyna futbolu amerykańskiego „Snakes”, która rozegrała mecz z uczniami. Ponieważ nasza szkoła dołączyła do wspólnego czytania w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, fragmenty powieści ,,Quo vadis’’ H. Sienkiewicza w czasie pikniku czytali p. Ewa Kowalik, p. Krzysztof Molasy, p. Piotr Niski i wicedyrektor SP4 p. Monika Stachowska. Imprezę prowadziła p. S. Czyżewska, a przygotowaniem zajęli się wszyscy nauczyciele, uczniowie i niezastąpieni rodzice naszych podopiecznych. Szczególne podziękowania należą się sponsorom. Bardzo dobra współpraca między dyrekcją Szkoły, Radą Rodziców, nauczycielami, rodzicami, sponsorami, przynosi wspaniałe efekty i integruje społeczność szkolną. Jedno jest pewne, za rok we wrześniu, znowu się spotkamy na naszym wspaniałym pikniku!

Barbara Boczula

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.