Sprzątanie Świata 2016

20160915_082138

27 lat temu australijski biznesmen i żeglarz In Kiernan zapoczątkował akcję Clean up the Word. W Polsce akcję Sprzątania Świata w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia. Od 1994 w naszym kraju uczestniczymy w tej akcji w trzeci weekend września. W tym roku wypadło to 16, 17 i 18 września. Uczniowie z Czwórki rozpoczęli przygotowania do Sprzątania Świata już od początku roku szkolnego. Na lekcjach przyrody odbyły się pogadanki i dyskusje na temat problemu odpadów na świecie. Dzieci mają bardzo dużo pomysłów i nie mniejszą wiedzę na temat sposobów ograniczania i radzenia sobie ze śmieciami w naszym otoczeniu. Zwieńczeniem tych zajęć było wykonanie plakatów informujących społeczność szkoły o problemie Ziemi i o tym jak zadbać o nasze środowisko. 16 września uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wyruszyli na sprzątanie przydzielonych terenów. Trzeba przyznać z przykrością, że było co sprzątać! 17 września dzieci z naszej szkoły wzięły udział w Zielonym Biegu Dla Ziemi. W tym dniu uczniowie i nauczyciele ubrali się na zielono i przygotowali transparenty nawołujące do poszanowania Ziemi. Udział każdego ucznia w Zielonym Biegu Dla Ziemi był symbolem naszej troski o świat, w którym żyjemy oraz postanowienia, że każdy może coś zrobić dla środowiska przyrodniczego. Wystarczy tylko chcieć!

E.Zych

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.