Wycieczka – Warszawa

d6739ab8d66c62299c3a0bba7226f5db14ff4fdeW dniach od 7 do 9.06 2016 r. uczniowie z klasy II a, III a, III c i IV c pod opieką p. Beaty Saj, p. Urszuli Spring i p. Janusza Weigelta uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Głównym punktem był pobyt w Parlamencie. Zwiedziliśmy polski Sejm i Senat. Przywitał nas i wprowadził do Parlamentu senator pan Aleksander Szwed. Była to wspaniała lekcja obywatelska. Uczniowie otrzymali ciekawe materiały dydaktyczne. Byliśmy na Powązkach i pani przewodnik opowiadała dzieciom historię najstarszego cmentarza. Potem udaliśmy się pod budynek Belwederu i do Parku Łazienkowskiego pod pomnik Fryderyka Chopina.

W drugim dniu wycieczki zwiedziliśmy Zamek Królewski wraz z wnętrzami i spacerowaliśmy Traktem Królewskim pod Pałac Prezydencki i do Grobu Nieznanego Żołnierza. Oczywiście nie mogło się obyć bez zmiany warty. Ustawiliśmy się wszyscy i podziwialiśmy jak żołnierze dokonują zmiany warty. Przejażdżka metrem pod Pałac Kultury i Nauki była kolejnym ciekawym przeżyciem dla nas. Pałac Kultury i Nauki okazał się ogromny. Wjechaliśmy wszyscy z naszą panią przewodnik na 30 piętro skąd podziwialiśmy panoramę Warszawy. Wspaniałym punktem programu był pobyt w Kościele św. Krzyża, gdzie znajduje się serce Fryderyka Chopina. Zmęczeni po przejściu pieszo 10 km wróciliśmy do hotelu. W ostatnim dniu udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogliśmy poszerzyć swoje wiadomości, oglądając ciekawe eksponaty i uczestnicząc w ciekawych eksperymentach naukowych. Jednym z nich był eksperyment dotyczący elektryzowania się ciał. Pracownik CNK bardzo dokładnie opowiadał dzieciom o elektryzowaniu a uczniowie Filip Bajron i Julia Konieczyńska  uczestniczyli w pokazie. Po pobycie w CNK udaliśmy się pod pomnik Syrenki nad Wisłą i tam pani przewodnik opowiedziała dzieciom jego historię. Punktem kulminacyjnym wycieczki był Stadion Narodowy. Mimo że był zamknięty dla zwiedzających, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie, nawet z Filipem Hajzerem, który kręcił spot reklamowy. Na koniec odwiedziliśmy Muzeum Wojska Polskiego. Zmęczeni, ale pełni wrażeń autokarem wróciliśmy do Bielawy. 

B. Saj

DSC_8384Więcej zdjęć w zakładce Galeria.