Wiosenne Warsztaty z Fantazją

W środę 11 maja uczniowie klasy II a i II b wraz z opiekunami p. Beatą Saj, p. Beatą Szozdą oraz p. Aliną Gładysz wybrali się do Zagrody edukacyjnej ,,Ostoja nad Młynówką” w Mościsku.
Warsztaty rozpoczęły się od zwiedzania gospodarstwa i przywitania zwierzątek – świni Chrumczysławy, kozy Haliny i jej wychowanków owieczki Kruszynki i baranka Leopolda, gromadki króliczków i świnek morskich.
Kolejnym etapem warsztatów była wyprawa na łąkę i do ogrodu. Poznaliśmy mieszkańców łąki z użyciem lupy.

image2

Każdy mały ogrodnik zaprojektował swoją małą szklarnię z butelki plastikowej. Następnie wspólnie przygotowaliśmy zupę pokrzywową nad ogniskiem, piekliśmy kiełbaski i jabłuszka.
Zmęczeni, szczęśliwi wróciliśmy do szkoły i już planujemy „Jesienne Warsztaty” w Mościsku.

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.