Wyniki konkursu matematycznego

indeks

Otrzymaliśmy wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2016.

Międzynarodowy konkurs Kangur Matematyczny jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest w kategoriach, które obejmują następujące klasy:

  • Żaczek          klasy 2 szkół podstawowych
  • Maluch          klasy 3 i 4 szkół podstawowych
  • Beniamin      klasy 5 i 6 szkół podstawowych
  • Kadet            klasy I i II gimnazjów
  • Junior      klasy III gimnazjów, I liceów i techników, I, II, III zasadniczych szkół zawodowych
  • Student        klasy II i III liceów i techników oraz IV techników

W kategorii Żaczek wyróżniony został uczeń klasy 2 a Szymon Weigelt, zaś w kategorii Maluch wyróżnione zostały Natalia Mucha i Aleksandra Mrzygłód z klasy 3 a. W kategorii Beniamin najwyższą liczbę punktów i wyróżnienie otrzymał uczeń klas 5 b Tomasz Ratyna oraz uczennice klasy 6 b Weronika Bobula i Maja Czapla. Gratulujemy.