Nasi uczniowie na XXX Memoriale Marka Petrusewicza

15.11.2019 r. na Pływalni ,,Orbita” we Wrocławiu odbył się XXX Memoriał Marka Petrusewicza. Naszą szkołę reprezentowali pływacy: Dominik Czyżewski i Kuba Maj.
Zawodnikom towarzyszyły wielkie emocje. Nie obyło się bez wzruszenia – aplauz widzów zasiadających na wypełnionych po brzegi trybunach, piękne sportowe widowisko i przede wszystkim dobra zabawa – to wszystko było obecne podczas wrocławskiej imprezy.
Impreza na skale europejską, wielkie emocje, ogromne przeżycie dla wszystkich:
– dla tych, którzy wskoczyli do wody, ale także
– dla tych, którzy kibicowali oraz
– dla tych, którzy mieli swoich podopiecznych: dla trenerów, opiekunów, nauczycieli, rodziców.
Wspaniałą formułą tych zawodów jest umożliwienie startu osobom niepełnosprawnym.
Nasi uczniowie rywalizowali na równi z pływakami, zawodnikami dolnośląskich klubów. Pokazali dużą wolę walki i charyzmę, potrafili walczyć nie tylko o rezultat, opanowali stres i emocje.

Postawa zawodnicza Kuby Maja i Dominika jest powodem do satysfakcji i radości, ale także efektem ciężkiej pracy samych uczniów i współpracy rodziców.
Ja, jako opiekun, po raz drugi miałam zaszczyt zgłoszenia moich uczniów na tak prestiżową imprezę.
Radość i uśmiech chłopców jest dla mnie największą satysfakcją, nagrodą, a także motywacją do dalszej pracy.
Przytaczając sentencję ,,sport uczy zwyciężać i przegrywać, więc uczy wszystkiego, uczy żyć”, wierzę, że poprzez rywalizację z samym sobą moi podopieczni będą mocni, dumni, pewni siebie i szczęśliwi. Tego i im, i sobie w dalszej pracy życzę.
Jeszcze raz składam serdeczne podziękowania na ręce rodziców, dziękuję Państwu Czyżewskim, Państwu Majom. Bez Państwa pomocy pewne projekty nie mogłyby być zrealizowane.
Sylwia Czyżewska

Więcej zdjęć w Galerii