Profilaktyka uzależnień z Jasiem i Małgosią

W czerwcu i wrześniu 2024 roku klasa Vb / VIb ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie brała udział w realizacji programu profilaktycznego pod nazwą ,,Domowi Detektywi – Jaś i Małgosia na tropie”. Celem prowadzonych działań było opóźnienie momentu, w którym młodzi ludzie po raz pierwszy sięgają po alkohol, zmniejszenie spożycia używki wśród nastolatków oraz ograniczenie skali problemów związanych z piciem napojów wysokoprocentowych przez dzieci i młodzież. Program składał się z dwóch części: szkolnej i domowej.
Podsumowaniem zajęć był „Wieczór Jasia i Małgosi” – popołudniowe spotkanie uczniów, rodziców oraz zaproszonych gości – dyrektora szkoły. Wieczór odbył się 01.10.2024 r. Dzieci zaprezentowały swoje prace dotyczące zagadnień związanych z przeciwdziałaniem alkoholizmowi, jak również przygotowały dla uczestników gry ruchowo-integracyjne oraz quizy. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczestników spotkania. Wspólne zabawy przeprowadzone podczas wieczoru pokazały, jak bez sięgania po używki można miło spędzić czas wolny.