Uczyli się, bawiąc

03.10.2023 r. uczniowie klas 1c oraz 2c wzięli udział w wycieczce do Parku Nauki i Techniki ExploraPark w Wałbrzychu. Celem tej wycieczki przede wszystkim była integracja grupy, dobra zabawa oraz warsztaty matematyczne. Prowadząca zajęcia szybko wzbudziła zainteresowanie najmłodszych. Dzieci sprawnie rozwiązywały rozmaite zadania matematyczne wykazując się przy tym swoimi umiejętnościami i logiką
Na początku spotkania, dzieci poznały wybrane problemy i niezbędne do przeprowadzenia zajęć pojęcia, przygotowując się w ten sposób do interaktywnego uczestnictwa w odbiorze treści wystawy.
W dalszej części zajęć uczniowie korzystali z możliwości oferowanych przez liczne wystawy interaktywne, służące popularyzacji wiedzy i myśli technicznej. Niektórzy z nich zajęli się magnetycznymi konstrukcjami, niektórzy eksperymentami i zagadkami logicznymi, a jeszcze inni odbywali wędrówki przez labirynt wypełniony lustrami. Uczestnicy wycieczki odkrywali tajemnice, m.in. liczydła chińskiego, mozaik oraz symetrii.
W atmosferze nauki i zabawy wszyscy miło spędzili czas, korzystając z zaprezentowanych w Parku odkrywców eksponatów.