Wycieczka do Szkoły Leśnej

12 września 2023 r. kl. 3a udała się do Szkoły Leśnej. Uczniowie na żywej lekcji przyrody dowiedzieli się od p. Józefa Gajdy ciekawostek o owadach, które później za pomocą specjalnych urządzeń łapali, rozpoznawali, nazywali i słuchali ich dźwięków. 🪳🪰🪲
Następnie w specjalnych kombinezonach pszczelarskich udali się do pobliskiej pasieki, gdzie powitał ich pszczelarz, p. Czesław Piasecki, który opowiedział o życiu pszczół, pozyskiwaniu miodu, pracy w pasiece, budowie ula, ramkach, plastrach. Dzieci dowiedziały się o korzyściach, jakie ma człowiek z tych małych stworzeń i jak ważną są częścią ekosystemu. 🐝
Na zakończenie spotkania pszczelarz pokazał uczniom wyroby z pasieki oraz podarował im jeden ze słodkich produktów – miód, który z przyjemnością zjedzą w szkole na II śniadanie.
Wracając do szkoły, dzieci były pełne wrażeń i radości.😀