Spotkanie z poetką

30 marca w ramach programu „Edukacja do starości – nawzajem sobie potrzebni” uczniowie klasy 1a i 1b gościli bielawską poetkę, p. Marię Grabowską. Poetka opowiedziała pokrótce o tym, jak rozpoczęła przygodę z poezją i jak z biegiem lat rozwijała swój poetycki warsztat. Pokazała uczniom swój tomik poezji zatytułowany „Kalejdoskop barw”, wydany w 2015 roku oraz zdradziła nam małą tajemnicę o planowaniu wydania niebawem kolejnego. Oczywiście trzymamy za p. Marię kciuki, aby jej plany się powiodły. Poetka tworzy głównie wiersze o tematyce patriotycznej, religijnej i miłosnej. Jednak specjalnie na okoliczność spotkania z naszymi uczniami napisała wiersz „Wiosna”, w związku z nadejściem nowej pory roku. Oprócz tego przeczytała dzieciom swoje inne autorskie wiersze, tj. „Nieugięta wiewiórka”, „Niedobra ogrodniczka”, „Najlepszy człowiek na świecie”, Mój przyjaciel Amik”, „Narodziny Julki”. Każdy wiersz niósł za sobą pewne przesłanie. Dzieciom wspaniale słuchało się p. Marii i chętnie odpowiadały na zadawane do wierszy pytania. Widać było, że słuchały uważnie. Mamy nadzieję, że p. Marii powiodą się wszystkie poetyckie plany i cieszymy się, że mogliśmy spotkać tak wspaniałą, ciepłą i wrażliwą osobę. 😊
Koordynator programu – Justyna Grzesiak