Bezpieczni w sieci!

Drodzy Rodzice!
 
W trosce o bezpieczeństwo naszych Uczniów w internecie zachęcamy Państwa do zapoznania się z kampanią informacyjno-edukacyjną w zakresie profilaktyki uzależnień behawioralnych „Bądź czujny. Internet wciąga.” prowadzoną przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Na stronie https://plus.gazetawroclawska.pl/wydania znajdą Państwo m.in. informacje o tym, jak wspierać naukę i rozwój poprzez nowe technologie, jakie zasady warto wprowadzić podczas korzystania z internetu przez nasze dzieci oraz jakie zagrożenia czyhają w sieci.
My – dorośli Rodzice/ nauczyciele mamy świadomość tego, że internet jest ciekawym źródłem rozrywki, ale i także źródłem wiedzy. Dzieci, korzystając z internetu, z uwagi na brak doświadczenia są ufne i naiwne. Ośmielone pozorną anonimowością w sieci mogą podejmować ryzykowne zachowania i znaleźć się w niebezpiecznej dla siebie sytuacji. Zadbajmy zatem o to, aby treści w internecie (np. filmiki na YouTube i TikTok) przeglądane przez nasze dzieci były bezpieczne i odpowiednie dla ich wieku.
 
Z poważaniem 
Zespół ds. Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej
Ewa Obacz – pedagog 
Katarzyna Kozłowska – psycholog