Poznają klasykę bajek polskich

W poniedziałek, 13 marca, uczniowie klasy 2b zaczęli realizację projektu „Tydzień Bajek Polskich” 🙂
W jego ramach poznaliśmy dziś Reksia 🙂 Przy jego pomocy poznaliśmy takie słowa jak: terapeuta, niepełnosprawność – wyjaśniliśmy je, omówiliśmy, nie są nam już obce i straszne. Jako zadanie zaliczeniowe musieliśmy stworzyć budę dla Reksia – uważamy, że wyszło pięknie 😊
Przy okazji projektu poznaliśmy również podstawowe zwroty w języku migowym 🙂 Musimy przyznać, że zaciekawił nas i na pewno będziemy się doszkalać 🙂

Dzień drugi projektu „Tydzień Bajek Polskich” w kl. 2b 😊
Poznaliśmy przemiłych chłopców – Bolka i Lolka 🙂
W odcinku, który oglądaliśmy, bracia szykowali prezent dla swojej mamy. Potwierdziliśmy słowa, że najbardziej cieszą prezenty robione własnoręcznie 🙂
Jako zadanie wykonaliśmy bukiety dla rodziców 💐❤️💐

Nagraliśmy również filmik, w którym dzielimy się z Wami, w czym nasi rodzice są NAJLEPSI ❤️

W trzecim dniu projektu „Tydzień Bajek Polskich” poznaliśmy Misia Uszatka 🐻
Razem z nim przypomnieliśmy sobie zasady, które obowiązują nas w różnych miejscach, np. w wesołym miasteczku oraz czym są konsekwencje i kiedy nas dopadają 🙂 Jako zadanie stworzyliśmy własne wesołe miasteczko 🙂🎠🎡🎢
4. dzień projektu „Tydzień Bajek Polskich” zaprezentował nam pomysłowego Dobromira 😁 O tej bajce żadne z dzieci z kl. 2b nie słyszało, natomiast od razu im się spodobała 🙂 Dlaczego? Ponieważ bohater ma mnóstwo pomysłów, jak ułatwić sobie życie 🙂 I co najciekawsze – są to pomysły, które można zrealizować 🙂 Dobromir pokazał nam, że warto myśleć, sprawdzać i próbować 🙂
 
W piątek uczniowie kl. 2b poznali kota Filemona 🙂 Z uśmiechem na twarzy obserwowali, jak Bonifacy uczy Filemona i razem zmagają się z trudami życia na wsi 🙂
Na zakończenie zajęć dzieci stworzyły telewizory ze wszystkimi poznanymi postaciami w ramach projektu „Tydzień Bajek Polskich”.
Dzieci świetnie się bawiły, ale również uczyły przy pomocy bohaterów bajek – to ich najpiękniejsza rola 🙂