Kolejni uczniowie poznali tajniki pracy w teatrze

W piątek, 10 marca, uczniowie klas 1a i 1b wybrali się do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na spektakl pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Ach, cóż to była za sztuka…niebywały kunszt aktorski, pomysłowe stroje i scenografia oraz interakcja z publicznością. Ciekawa adaptacja lektury zafascynowała wszystkich.
Po spektaklu dzieci miały możliwość uczestnictwa w warsztatach teatralnych z panem Sewerynem – jednym z doświadczonych aktorów tego teatru. Na zajęciach uczniowie poznali historię teatru, rodzaje lalek, specyfikę ich wykonania oraz pracy z nimi. Bezpośredni kontakt z lalkami i możliwość manipulowania nimi był szczególnym doświadczeniem dla dzieci. Na pewno kiedyś tam powrócimy na inną również wspaniałą sztukę.🥰
 

 
Tego samego dnia również uczniowie klas 3a i 3b wybrali się na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Obejrzeliśmy przedstawienie pt. „DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZĘTA” 🦒🐊🐒🐖. Przedstawienie bardzo nas zachwyciło, a zwłaszcza lalki i cała scenografia. Jeden z aktorów na zakończenie poprowadził warsztaty teatralne, na których zapoznał nas z rodzajami lalek i pokazał, jak ożywić lalkę, co nie okazało się takie proste.🎎
Przedstawienie bardzo nam się podobało i na pewno tu jeszcze wrócimy 🥰