W Teatrze Lalki i Aktora…

7 marca uczniowie klas 2a i 2b wybrali się na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Przywitał nas niecodzienny hol, w którym wystawione są lalki używane podczas spektakli. Następnie obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Musimy przyznać, że na takim spektaklu jeszcze nie byliśmy. Cudowni aktorzy z niesamowitymi, przepięknymi i różnorodnymi lalkami 😲 Tak nas wciągnęło, że nie wiedzieliśmy kiedy, a już się skończyło 😄 Na koniec dzięki jednemu z aktorów poznaliśmy tajniki pracy z lalkami – jak się okazało, nie jest to wcale łatwe animować lalkę. Wiemy także, jakie rodzaje lalek „pracują” w tym teatrze – pacynka, kukła, jawajka, sycylijka czy marionetka nie mają już przed nami tajemnic 🙂 Czy nam się podobało? Jak najbardziej 😊 Czy polecamy to miejsce? Oczywiście! ❤