Uczyli się przez zabawę w ExploraParku

W dniu 07.03.2023 r. klasa 4b odbyła wycieczkę do krainy ExploraParku – miejsca, w którym nauka zamienia się w zabawę, a każde dziecko odkrywa nową pasję! 😊
Uczniowie nie mogli narzekać na nudę, a to dlatego, że wszystkie eksponaty w Parku służyły do nauki poprzez zabawę. Klasa 4b zobaczyła, jak działa dźwięk, słuchała ciekawej prelekcji, szukała drogi do wyjścia w gabinecie luster, rozwiązywała QUIZy, zrozumiała działanie odnawialnych źródeł energii oraz zobaczyła, że matematyka może być ciekawa. Dzięki wycieczce uczniowie mieli możliwość niekonwencjonalnego poznawania świata, eksperymentowania oraz wspólnego poszukiwania rozwiązań. W drodze powrotnej klasa 4b miała sprzyjającą okoliczność do doskonalenia umiejętności kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym, konsumując pyszne lody w McDonaldzie.🍦😋