Spotkanie nie tylko z Mickiewiczem

W piątek, 10 lutego, chętni uczniowie z kl. 8a, 8b, 8d i 8e pojechali na wycieczkę do Wrocławia. 🚍
Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzenie interesującego miejsca, w którym historia spotyka się ze współczesnością – Muzeum Pana Tadeusza, gdzie uczniowie mieli okazję zobaczyć jedyny istniejący rękopis „Pana Tadeusza” i poznać jego dzieje. Ponadto obejrzeli niezwykłą szkatułę, w której przechowywano poemat i przedmioty, które wykorzystywano niegdyś podczas pisania, a wszystko to w otoczeniu kilkuset autentycznych manuskryptów, starodruków, grafik, obrazów, rzeźb i przedmiotów codziennego użytku, zilustrowanych i skomentowanych przez aplikacje i prezentacje multimedialne, co było niezwykle atrakcyjne dla uczestników.
W salonie romantycznym można było poczuć ducha epoki, w której żył i tworzył nasz wieszcz narodowy.
Obejrzeli również stałą wystawę pt. Pan Tadeusz Różewicz obejmującą bezcenne rękopisy poety, jego szkolne zeszyty, ale także dokumenty i przedmioty codziennego użytku. W tym miejscu największą atrakcją dla uczniów okazał się Bot Pan Tadeusz Różewicz, który odpowiadał zadawane przez nich pytania. Kolejnym punktem była wystawa o romantycznej idei wolności przeniesionej w realia II wojny światowej i czasów powojennych – Misja: Polska, która na przykładzie życiorysów Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Władysława Bartoszewskiego prezentuje losy pokolenia Kolumbów.
 
Po wizycie w muzeum rozpoczęła się długo wyczekiwana rozrywkowa część wyprawy. W tym celu udaliśmy się do Alei Bielany – najpierw na seans filmowy pt. „Kot w butach” w kinie Helios, a następnie na jedzonko. 😉
 
Trzeba przyznać, że było to sympatyczne wejście z rozpoczynające się wówczas ferie zimowe… Ale cóż, cała ta eskapada pozostaje już tylko wspomnieniem, podobnie jak ferie… 😪 Teraz czas zabrać się do wytężonej pracy i zacząć odliczanie do… wakacji😆🤪😎