Rozmawiali o bezpieczeństwie w czasie nadchodzących ferii

W dniu dzisiejszym uczniów klas 1-3 w budynku szkoły przy ul.Waryńskiego oraz przy ul. Ludowej odwiedzili policjanci, dzielnicowi Komisariatu Policji w Bielawie: asp. sztab. Radosław Schneider oraz st. asp. Sławomir Bernacik. Goście przeprowadzili prelekcje na temat „Bezpiecznych ferii”, które już lada moment😁 Uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie postępować na stoku narciarskim oraz w jakie niezbędne dla bezpieczeństwa sprzęty należy się zaopatrzyć. Zdobyli wiedzę, jak właściwie korzystać ze wszelkich innych zabaw na śniegu i lodowisku oraz jak rozważnie się zachowywać, chociażby idąc po zaśnieżonym chodniku, aby nie zrobić krzywdy sobie ani innym. Poruszony został także problem samodzielnego pozostawania przez dzieci w domu, bo czasami sytuacja tego wymaga, i tu policjanci przestrzegli przed nieotwieraniem obcym drzwi oraz niewchodzeniem w dyskusję z nieznajomymi. Przypomnieli, że w razie jakichkolwiek sytuacji zagrażających ich zdrowiu i życiu mogą zawsze zadzwonić pod numer alarmowy 112. Policjanci, z pomocą uczniów, wręczyli także wszystkim ulotki zawierające kilka podstawowych zimowych zasad. 
Bardzo dziękujemy za cenne informacje i rady oraz wierzymy, że nasi uczniowie z nich skorzystają, a ferie spędzą aktywnie i bezpiecznie😊
Justyna Grzesiak